آموزش و تربیت گربه

5 نکته مهم در آموزش گربه مانند سگ

5 نکته مهم در آموزش گربه

گربه و سگ محبوب ترین حیوانات خانگی هستند و بیشترین آمار نگهداری را دارند. گاهی افراد از تمایل زیاد خود به سگ ها می گویند و دلیل آن را هم تربیت پذیری آن ها بیان می کنند. در اینجا در حق گربه های ناز ظلم می شود و همگی فراموش می کنند که گربه ها نیز کاملا تربیت شدنی هستند. به همین دلیل کارشناسان چیتا پت تصمیم گرفتند که مطلبی تحت عنوان ” 5 نکته مهم در آموزش گربه مانند سگ” ارائه دهند.

5 نکته مهم در آموزش گربه:

  • آدم صبورتری شوید:

گربه ها بدلیل خلق و خویی که در سرشت آن ها است و تا حدودی سرسخت تر هستند، ممکن است آموزش ناپذیر به چشم بیایند. طبق گفته سامانتا مارتین، موسس the amazing Arco-Cats، دلیل اینکه اغلب باور دارند که گربه ها بد قلق هستند این است که اصلا به آموزش آن ها به طور جدی فکر نمی کنند. او در مصاحبه با “هافینگتون پست” اشاره کرد که باید صبر بیشتری در آموزش گربه به خرج داد و آموزش آن ها به بیش از 3 جلسه تمرینی اصولی نیاز دارد.

  • گربه جوان را انتخاب کنید:

دقیقا مثل سگ ها، آموزش در گربه ها نیز بر روی گربه های جوان و تازه متولد شده بیشتر و سریع تر جواب می دهد. مارتین در ادامه مصاحبه اش اعتراف کرده بود که اکثرا گربه هایی که او را در گردش هایش همراهی می کنند، از بچگی با آن ها کار کرده است. البته این بدان معنا نیست که گربه های بالغ آموزش پذیر نیستند.

  • تقویت کننده غذایی را فراموش نکنید:

همچون تربیت حیوانات دیگر برای گربه ها نیز لازم است از سیستم پاداش استفاده کنید. ببینید کارها و وسایل مورد علاقه گربه شما چیست؟ یا اینکه سعی کنید از غذاهایی با بوی تند و زیاد استفاده کنید، این خوراکی ها کاملا برای گربه ها لذت بخش است. “جین هارول” استفاده از این تقویت کننده ها را در جلسات تمرینی ضروری می داند.

  • مجازات هرگز!5 نکته مهم در آموزش گربه

نکته مهم در آموزش گربه ها این است که آن ها رفتار شما را درک می کنند و امنیت یا استرس آن ها تا حد زیادی به دست شما است. زمانی که آموزش طبق میل شما پیش نمی رود، سعی کنید به خود و گربه زمان و استراحت بدهید. به هیچ وجه از رفتارهایی که سبب آسیب یا ترس بیش از حد گربه می شود، استفاده نکنید. بهترین روش تنبیه، محروم کردن از پاداش ها می باشد.

  • جلسات آموزشی کوتاه برگزار کنید:

باید توجه داشته باشید که حتی انسان ها نیز با آموزش طولانی مدت خسته می شوند و آموزش نتیجه عکس می دهد. به همین دلیل توصیه می شود که آموزش گربه ها را در روز 2 بار، و در هر مرتبه در 10 دقیقه انجام دهید. دلیل آن نیز تمرکز و توجه کمتر گربه ها نسبت به سگ ها می باشد.

  • آموزش را تدریجی کنید:

گربه ها را باید بسیار آهسته و پیوسته عادت داد و وقت مناسبی را به تربیت آن ها اختصاص داد. قدم به قدم پیش بروید، برای مثال برای آموزش توالت لازم است ابتدا سبد زندگی گربه را به حمام انتقال دهید، کم کم او را نزدیک توالت کنید و در قدم های بعدی به آموزش کامل توالت بپردازید.

شما می توانید برای دسترسی به مطالب بیشتر به دسته بندی “آموزش و تربیت گربه” مراجعه کنید.

آیا شما تا امروز گربه های خود را آموزش داده اید؟ در این امر موفق بوده اید؟

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.