آموزش و تربیت سگ

چگونه سایز قلاده سگ ها را اندازه گیری کنیم؟

چگونه سایز قلاده سگ ها را اندازه گیری کنیم؟

نگهدارندگانی که باهوش هستند یا از تجربه کافی بهره مندند، به سرعت همزمان با قبول سرپرستی سگ قلاده مناسبی را هم برای او تهیه می کنند. اما برای اینکه بتوانید بهترین قلاده را انتخاب کنید، ابتدا باید سایز قلاده متناسب گردن سگ را بدانید و سپس با انواع قلاده ها آشنا شوید. در مطلب “چگونه سایز قلاده سگ ها را اندازه گیری کنیم؟” قصد داریم که ابتدا شما را با روش محاسبه سایز گردن سگتان آشنا کنیم و در مطلب بعدی به معرفی انواع قلاده برای سگ بپردازیم.

چرا قلاده ببندیم؟

استفاده از قلاده یا گردن بند برای اکثر حیوانات خانگی فقط جنبه زیبایی دارد. اما سگ ها واقعا نیاز به قلاده دارند. ما در مطلب “اشتباهات من در نگهداری سگم” از تجربه یک فرد استفاده کرده ایم و اذعان شده است که سگ ها بدون قلاده گاهی از کنترل خارج می شوند و ممکن است باعث صدمه به انسان ها شوند. از طرف دیگر قلاده استفاده آموزشی دارد و برای تربیت کردن سگ ها بسیار حائز اهمیت است. یا فکر کنید که سگ شما همیشه آزاد باشد، در این حالت ممکن است که حیوان خانگی مرزها را بشکند و از حصار شما خارج شود. این مورد هم خطرات زیادی به دنبال دارد. سعی کنید همیشه بر روی قلاده اسم سگ و مشخصات صاحب سگ را بنویسید تا در صورت گم شدن احتمال بازگرداندن آن بیشتر شود.

چگونه سایز قلاده سگ ها را اندازه گیری کنیم؟

برای این کار می توانیم از یک روش بسیار ساده استفاده کنیم. شما با استفاده از یک متر پارچه ای به راحتی می توانید سایز قلاده را بدانید. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که با فاصله 2 انگشت از گردن، متر را به دور گردن سگ حلقه کنید و دور گردن او را حساب کنید. در ادامه با توجه به داده های زیر قلاده مناسب برای سگتان را انتخاب کنید.

سایز قلاده اندازه دور گردن (cm)
XS 15-30
S 22-38
M 30-45
L 38-53
XL 45-60
XXL 53-70
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.