غذا و تشویقی های گربه

چاقی در گربه های خانگی ، یک خطر جدی!

چاقی در گربه های خانگی

شاید فکر کنید که حیوانات خانگی برخلاف انسان ها دچار اضافه وزن نخواهند شد و بدن آن ها در هر حالتی که باشد، کیفیت زندگیشان حفظ می شود. اما واقعیت آن است که مانند انسان ها به هم خوردن وزن طبیعی بدن در حیوانات هم می تواند مشکلاتی را برای آن ها بوجود بیاورد. مشکلاتی که چندین برابر برای حیوانات خطرناک تر و دردسر ساز تر می باشد. به همین دلیل باید همیشه سعی کنید که با ایجاد بالانس بین مصرف و دریافت کالری، وزن حیوان را ایده آل نگه دارید. ما در این مطلب به چاقی در گربه های خانگی و بروز مشکلات ناشی از آن می پردازیم.

بیماری های ناشی از چاقی در گربه ها:

بسیاری از نژادهای گربه های خانگی با بالغ شدن، میزان تحرکشان بسیار کم می شود. به طوری که برخی از آن ها بیشتر شبانه روز را در حال استراحت هستند. این گربه ها پس از چاقی در معرض ابتلا به بیماری های ورم مفاصل قرار می گیرند و وزن آن ها فشار زیادی را بر اسکلت بندی وارد می کند. از طرف دیگر احتمال بروز دیابت بسیار بیشتر می شود و قلب نیز کارایی نرمال خود را تا حد زیادی از دست می دهد. این شرایط در نهایت به کاهش چند ساله طول عمر گربه ها منجر می شود.

عوامل چاقی و درمان آن:

غذای خانگی که معمولا چرب و پرکالری است یکی از اصلی ترین دلایل اضافه وزن می باشد.  از طرف دیگر مشکلاتی از قبیل اختلالات تیروئید می تواند زمینه ساز چاقی شود. یکی دیگر از دلایل رایج، ارائه رژیم غذایی نامناسب است، یعنی اینکه بدون توجه به مقدار نیاز گربه همیشه غذای زیادی در دسترس حیوان باشد. البته لازم به ذکر است که گربه هایی که عقیم می شوند نیاز کمتری به انرژی دارند و اگر غذای آن ها مثل سابق باشد، چاقی مفرطی خواهند داشت.

بهتر است که با مشورت دامپزشک مقدار کالری مناسب روزانه گربه را تعیین کنید. در ادامه توصیه می کنیم که حتما از غذاهای مخصوص گربه ها استفاده کنید. می توانید از طریق لینک غذا و تشویقی گربه وارد فروشگاه بشوید و با توجه به سن، نژاد، میزان فعالیت و نوع سبک زندگی گربه هایتان غذای مناسب آن ها را پیدا و از چاقی گربه های خانگی جلوگیری کنید. قطعا تنوع محصولات موجود شما را شگفت زده خواهد کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.