سلامتی و بهداشت پرندگان

پرنده سالم را چطور تشخیص دهیم

پرنده سالم

اگر برای اولین بار است که می خواهید از یک پرنده به عنوان حیوان خانگی مراقبت کنید پس توصیه می کنم حتما به نشانه هایی که یک پرنده سالم دارد توجه کنید. دنبال کردن نشانه های سلامتی پرندگان به شما کمک می کند انتخاب بهتری داشته و پرنده ای شاد و سالم را با خود به خانه ببرید.

نشانه های یک پرنده سالم

اگر می خواهید یک پرنده سالم بخرید به نکات زیر حتما توجه کنید.

  • داشتن چشم های براق و درخشان
  • پر های مرتب و براق
  • اشتهای خوب
  • شیطنت و انرژی زیاد
  • مدفوع به رنگ ترکیب سفید و سبز

پرنده های سالم، شاد بوده و بسیار پر انرژی هستند. بنابراین فکر نکنید پرنده های آرام سالم هستند. همچنین مدفوع آن ها باید خامه ای شکل و به رنگ های سفید و سبز باشد. پرنده های سالم معمولا مدفوع زیادی دارند.

پرنده بیمار را چطور بشناسیم؟

شاید شما هم شنیده و یا دیده باشید که یک پرنده ناگهانی مرده است. باید به شما بگویم که بدون شک این پرنده بیمار بوده و کسی به آن توجه نداشته است. پس باید شما مراقب هر نوع علائم و تغییر رفتار در پرنده خود باشید. پرنده شما اشتهای خود را از دست داده است؟ پر هایش دچار ریزش شده اند؟ احساس می کنید مانند سابق جنب و جوش ندارد؟ از چشم ها و بینی اش ترشحاتی خارج می شود؟ در اولین روز هایی که این علائم را در او مشاهده می کنید حتما به دامپزشک مراجعه کنید. با مراجعه سریع به پزشک پرندتان از پیشرفت بیماری و مرگ او جلوگیری می کنید.

انجام آزمایشات پزشکی

اولین اقدام بعد از خرید یک پرنده این است که او را نزد یک متخصص پرندگان و یا دامپزشک برده تا آزمایشات پزشکی بر روی او انجام شود با این کار شما متوجه هر نوع بیماری در پرنده خود می شوید. از آوردن پرنده بیمار به خانه خودداری کنید. برخی از بیماری ها در پرندگان به انسان نیز سرایت خواهد کرد.

اگر تجربه شخصی در مورد خرید پرنده های سالم دارید می توانید با سایر خوانندگان ما در چیتا پت در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.