انواع نژاد سگ

وحشی ترین نژاد سگ

وحشی ترین نژاد سگ

تقریبا تمام سگ ها می توانند صدمه و خطرات غیر قابل تصوری را ایجاد کنند. اما نژاد های خاصی مستعد نشان دادن واکنش های خطرناک بوده و در مواردی حتی می توانند سبب ایجاد مرگ و میر نیز شوند. این نژاد ها که جزو وحشی ترین نژاد سگ هستند، نیاز به تربیت خاصی دارند تا مطیع و آرام بار بیایند. توصیه می شود خانواده های شاد و با کمترین تنش این سگ ها را به سرپرستی قبول کنند. اگرچه ویژگی های پرخاشگرانه در ژنتیک این نژاد ها نهفته است، اما با تربیت درست و فراهم آوردن محیط مناسب، این سگ ها به یار وفادار و دوست داشتنی انسان تبدیل می شوند. در ادامه شما را با برخی از وحشتی ترین و خطرناک ترین نژاد های سگ در دنیا آشنا می کنیم.

GREAT DANE

great dane

گریت دن ها نوعی از سگ با نژاد دانمارکی هستند. این سگ ها اگر در زمان توله بودن وارد اجتماع شده و با انسان ها آشنا شوند، می توانند نژادی مهربان و احساساتی باشند. اما دوری از انسان ها می تواند آن ها را به سگ های پرخاشگر و وحشی تبدیل کند و به دلیل سنگینی وزن و بدن ورزیده ای که این نژاد دارد، به راحتی می توانند سبب مرگ و میر شوند.

BOXER

تربیت این نژاد نیاز به صبر و تحمل زیادی دارد. سگ هایی با پوزه و آرواره های بسیار محکم که به راحتی استخوان ها را در هم می شکند. بنابراین کسانی که به این سگ ها آموزش می دهند بسیار محتاط و صبور هستند. در آموزش این سگ ها نباید از تنبیه استفاده کرد. معمولا تنبیه این نژاد را پرخاشگرتر از حالت عادی خواهد کرد.

WOLF HYBRID

این نژاد به نوعی ناخالص است. ترکیبی از گرگ خاکستری و سگ نژادی را به وجود آورده است که بسیار خشن و بسیار تهاجمی است. این نژاد غیر قابل تربیت بوده و در تمامی ایالت های آمریکا نگهداری آن ممنوع است.

ALASKAN MALAMUTE

این نژاد در عین خشن و پرخاشگر بودن می تواند اجتماعی باشد. کسانی که به این نژاد آموزش می دهند می دانند که آموزش و رام کردن آن ها بسیار دیر انجام شده و نیاز به صبر و حوصله زیادی نیز هست. نیاز مبرم این نژاد، شکار طعمه است. بنابراین برای خانواده ها زیاد هم مناسب نخواهد بود زیرا باید برای آن طعمه زنده فراهم کنید تا خود سگ آن را شکار کند.

SIBERIAN HUSKY

SIBERIAN HUSKY

این نژاد نیز مشابه ALASKAN MALAMUTE رفتار می کند. تربیت پذیری پایینی داشته و بیشتر به عنوان یک کمک کننده در کشیدن سورتمه از آن استفاده می شود. این نژاد قدرتمند و پرخاشگر است. اگر به آرامی و با صبر آموزش ببینند از میزان خشونت آن ها اندکی کاسته خواهد شد.

BULLMASTIFF

این نژاد به طور طبیعی نگهبانی فوق العاده است. اگر پرخاشگری آن با تربیت کنترل شود می تواند به خوبی از پس نگهبانی بر آید. اما به سبب جسه بزرگ و میزان خشونت ذاتی بالایی که دارد بهتر است سال ها تحت تعلیم قرار گیرد.

DOBERMANN PINSCHER

این نژاد دارای سگ های بسیار باهوش و بسیار حساس به صدا دارد. سگ هایی که نسبت به غریبه ها بسیار تهاجمی رفتار کرده و اگر به درستی تربیت نشوند می توانند باعث مرگ نیز شوند.

GERMAN SHEPHERD

این نژاد در عین وحشی بودن تربیت پذیر نیز هستند. سال ها آلمانی ها به عنوان چوپان از آن ها استفاده کرده اند. این نژاد به سرعت خطر را دفع کرده و حتی به گرگ ها نیز رحم نمی کند. اگر در میان خانواده های گرم و شاد زندگی کند و به خوبی تربیت شود، وفادار ترین و مهربان ترین دوست شما خواهد بود.

ROTTWEILER

اصلا به این که از این نژاد در خانه داشته باشید حتی فکر هم نکنید. این نژاد بسیار درنده خو و خشن است. به طور مداوم باید تحت آموزش باشد و ابدا افراد آماتور نمی توانند از آن مراقبت کنند. این سگ ها به یک مربی به عنوان همراه همیشگی نیاز دارند و برای این که آموزش ها را فراموش نکنند باید مدام با آن ها کار کنید.

PIT BULL

شماره یک لیست وحشی ترین نژاد سگ ما، نژاد سگ پیت بول است. این سگ ها دارای آرواره های قوی و ماهیچه های تنومندی هستند که مدام به دنبال شکار  می گردند. مستقیم به گردن طعمه حمله کرده و دندان های نیش خود را در آن فرو می کنند. تا شکار را از پا درنیاورند هم دندان های خود را خارج نخواهند کرد.

شما در مورد انواع نژاد سگ چه اطلاعات دیگری دارید؟ تا به حال از هیچ کدام از این سگ ها مراقبت کرده اید؟ تجربیات خود را از داشتن یک سگ با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.