تجربه های من

واکنش حیوانات خانگی به زلزله

واکنش حیوانات خانگی به زلزله

هفته گذشته زلزله ای نسبتا شدید تهران را لرزاند. واکنش حیوانات خانگی به زلزله جالب توجه است. برخی از آن ها قبل از انسان ها متوجه می شوند و رفتارهایی خاص از خود نشان می دهند. برخی هم ممکن است برخلاف آن ها، زیاد متوجه اوضاع نشوند. به هرحال برای این مطلب تصمیم گرفتیم که از تجربه های شما استفاده کنیم و درخواست کردیم رفتار و وضعیت پِت خود را با بقیه به اشتراک بگذارید. در ادامه برخی از پیام های شما عزیزان را می خوانیم.

واکنش حیوانات خانگی شما به زلزله چه بود؟

  • سلام، گربه من چند لحظه قبل زلزله خیلی بیقرار بود. سمت من میومد و دوباره میدویید و به همه جا هم میخورد تا اینکه ما هم زلزله رو حس کردیم.
  • سلام گربه های خونه ما خیلی ترسیده بودن از رو تخت پریدن پایین و یکیشون به هر دری میزد که بره بیرون. ولی سگمون اصلا نفهمید و راحت دراز کشیده بود.
  • درود به همه. پیشی من اومد کنارم به زور میخواست بغلم بخوابه، رفتارش عجیب بود چون اصلا از بغل کردن خوشش نمیاد. ما خودمون تا شنیدن خبرش متوجه لرزش نشده بودیم.
  • پیتر سگ ما هستش. قبل و حین زلزله هیچ چیز خاصی ازش ندیدیم ولی بعد تموم شدن لرزش دیگه از کنار ما تکون نمیخورد. رفتارش برام عجیب بود.
  •  سلاااام نه اصلا انگار نه انگار راحت راحت خوابیده بودن.
  • سگ من خیلی وقته برا توالتش یاد گرفته ولی از ترس اون شب کل خونه رو کثیف کرد.

آیا واقعا حیوانات خانگی زلزله را پیش بینی می کنند؟

اینکه حیوانات شما در حین یا بعد زمین لرزه ترسیده باشند یا رفتارهایی را که معمولا نمی بیند از آن ها سر بزند، عادی است. اما این بحث که حیوانات خانگی بتوانند زلزله را پیش بینی کنند، نکته دیگری است. محققان هنوز به شواهدی علمی در این مورد دست نیافته اند. دلیل دشواری این تحقیقات، عدم پیش بینی زلزله است تا بتوان در آن هنگام به صورت دقیق و علمی، چندین و چندین بار آزمایشات لازم را انجام داد. به همین دلیل بهتر است فعلا ما هم بگوییم که پیش بینی زلزله و واکنش حیوانات خانگی به زلزله هنوز اثبات نشده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.