تجربه های من

همه پرنده ها قفسی نیستند

همه پرنده ها قفسی نیستند

سلام. تجربه من یه سری خاطرات تلخ با پایان شیرینه. میخوام از همه چیتا پتی های عزیز یا هر کس دیگه ای که این نوشته منو میخونه خواهش کنم که توجه کنن همه پرنده ها قفسی نیستند. اینکه ما آدم ها در نهایت خودخواهی همه چیزو مال خودمون می دونیم باعث خرابی های خیلی بدی تو جهان شده. یکی از نمونه هاش کبک های زیبای کوهستانن، که داریم نابودشون می کنیم.

چرا کبک خریدم؟

این پرنده ها خیلی زیبا هستند و هر بار با دیدنشون بیشتر عاشقشون می شدم، انقد که دیگه نتونستم جلو خودمو بگیرم و یه جفت کبک خوش خط و خال گرفتم. حتی به سن تخم گذاری رسیدن و جوجه های خیلی نازشون رو هم دیدم و از پرورش دادنشون خیلی هم خوشحال بودم. حس می کردم کار خیلی خوبی می کنم و کبک ها هم راضی ان از اینکه راحت و آماده غذا دارن، جای گرم و نرم و همه چی دارن، اما… .

اما قسمت بد ماجرا رسید:

بین پرنده ها رایجه که گاهی دیگر خواری می کنن و مثلا پرهای همدیگه رو ممکنه بکنن. این قضیه تو کبک ها خیلی شدید تره و هم پرهای همدیگه رو میکنن و هم پوست و گوشت رو هم از بدن جدا می کنن و قورت میدن. فک کنید همچین صحنه ای رو ببینید که دوس داشتنی ترین موجودات زندگیتون دارن اینجوری با هم رفتار می کنن. به شدت به هم حمله میکردن و گوشت همدیگه رو میخوردن. بعضی از کبک هایی هم که زخمی می شدن از شدت جراحت یه گوشه می افتادن و هیچ کاری نمی تونستن بکنن. یکم به فکر افتادم که اصلا چرا… ؟

اصلا چرا دیگر خواری اتفاق می افته؟

وقتی در مورد این صحنه بد تحقیق کردم و پرس و جو کردم، فهمیدم که کلی دلیل متفاوت برا این اتفاق وجود داره. از کمبود پروتئین غذا، کوچیکی جا و تراکم بالا تا شدت زیاد نور و تدارکات بد ما همگی میتونن باعث این دیگر خواری بشن. از چیتا پت هم درخواست دارم مقاله کاملی در این باره ارائه بدن تا صاحبان کبک بیشتر آگاه بشن.

همه پرنده ها قفسی نیستند :

بعد فهمیدن دلایل دیگر خواری حس کردم مقصر صد در صد این اتفاق منم. این شد که با خودم گفتم که همه پرنده ها قفسی نیستند و با رضایت کامل خودم همه کبک های نازنین رو برگردوندم به دل طبیعت قشنگ منطقه. خوشحالی من از لذتی که اونا از پرواز میبردن بیشتر بود. واقعا دلم راحت تر شده بود. الان هم میخوام به همه شما پیشنهاد بدم که پرنده ها رو تا حد امکان قفسی نکنید یا حداقل خیلی بیشتر از همه حیوانات دیگه بهشون برسید. قفس و لوازم جانبی موجود در فروشگاه چیتا پت خیلی میتونه کمکتون کنه دوستان.

به امید روزی که همه موجودات سر جای خودشون باشن.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.