گربه ها یکی از دوست داشتنی ترین حیوانات خانگی هستند. این موجودات کوچک پشمالو می توانند هم به شدت لوس و دوست داشتنی باشند و هم لجباز و یک دنده. انواع نژاد های گربه در ایران وجود دارد که در موسسات مربوط به خرید و فروش حیوانات در دسترس هستند.

گربه ها دارای چند نوع هستند. گربه های وحشی که بیشتر در حیات وحش زندگی کرده و اندازه بزرگی دارند. آن ها به شکار علاقه داشته و نمی خواهند که در یک چهار چوب باقی بمانند. در مقابل گربه هایی وجود دارند که به آن ها گربه های خانگی گفته می شود. گربه های خانگی همان طور که از نامشان پیدا است می توانند به سادگی با انسان ها انس گرفته و با آن ها زندگی کنند.

البته نژاد های گربه ها همانند سگ ها آنقدر متفاوت است که می توانید در بین صد ها نوع گربه با رنگ ها و شکل های مختلف و حتی در اندازه های متفاوت برای خود یک دوست انتخاب کنید. برخی از گربه ها رفتار های اجتماعی از خود نشان می دهند اما برخی دیگر کمتر اجتماعی هستند. همین سبب می شود که قبل از خرید یک گربه به نژاد آن دقت کنید. توصیه می کنیم قبل از این که بخواهید یک گربه را خریداری کنید به موقعیت اجتماعی و همچنین امکاناتی که می توانید برای گربه تهیه کنید نیز فکر کنید. در نهایت اگر دارای یک خانواده پرجمعیت هستید گربه های اجتماعی تر را برای خرید انتخاب کنید. برخی از گربه ها تنها به یک صاحب عادت داشته و اصلا از جمعیت زیاد خوششان نمی آید.

انتخاب گربه مناسب

انتخاب گربه مناسب با توجه به شرایط شما

انتخاب گربه مناسب با توجه به شرایط شما
انتخاب گربه مناسب برای خرید می تواند کار مشکلی باشد. به خصوص که قرار است دوستی برای همه عمر داشته باشید. پس این نکات را دنبال کنید تا درست انتخاب کنید.

ادامه مطلب