نژاد های گربه

نژاد های گربه مناسب آپارتمان

نژاد های گربه مناسب آپارتمان

آپارتمان نشینی بخش جدایی ناپذیر زندگی های شهر نشینی خواهد بود. اما می توان با خرید یک حیوان خانگی زندگی شهری و آپارتمان های کوچک را دلپذیرتر کرد. گربه ها موجودات دوست داشتنی هستند که می توانند برخلاف سگ ها بهتر با زندگی آپارتمانی کنار بیایند. اگر به دنبال خرید نژاد های گربه مناسب آپارتمان هستید حتما بقیه این مطلب را بررسی کنید.

ملاک انتخاب نژاد های گربه مناسب آپارتمان

همان طور که میدانید فرهنگ آپارتمان نشینی ایجاب می کند که سر و صدایی وجود نداشته و باعث مزاحمت برای دیگران نشوید. همچنین زیاد راه رفتن و جنب و جوش می تواند همسایه های طبقه پایین را کلافه کند. بنابراین انتخاب گربه هایی که بتوانند با این شرایط کنار بیایند می تواند برای شما مناسب باشند. همچنین این را نیز در نظر بگیرید که اگر شما شاغل باشید باید گربه را برای مدت زمان های طولانی تنها بگذارید. پس گربه شما باید کمی مستقل بوده و زیاد نیازی به شما نداشته باشد. در ادامه به معرفی نژاد هایی می پردازیم که آرام بوده و می توانند تا 8 ساعت نیز به تنهایی زندگی کنند.

گربه رگدال

نژاد های گربه مناسب آپارتمان

رگدال، بهترین گربه دست آموز است. نام او، به خاطر این است که وقتی در او را در آغوش می گیرند، ریلکس و آرام می شود. رگدال ها، کلاً کم انرژی هستند و تا زمانی که در کنار آن ها باشید می توانند با شادی در آپارتمان زندگی کنند.

گربه پرشین

نژاد های گربه مناسب آپارتمان

پرشین، یک گربه نجیب، آرام و متین است، که ارزش استراحت و آرامش را درک می کند. آن ها دوست دارند روی هر سطح نرمی که در دسترسشان باشد، بیفتند و مورد تحسین شما قرار بگیرند. این گربه نسبتا سنگین، تمایلی به بالا رفتن و پریدن ندارد، و همین باعث شده است که برای زندگی آپارتمانی، عالی باشد.

گربه برمه

برمه، یک نژاد مهربان و آرام است. با وجود اینکه برمه ها در بزرگسالی بازیگوش هستند، اما بیش از حد فعال نیستند و دوست دارند در آغوش گرم صاحبشان دراز بکشند. برمه ها که به گربه های سگ مانند معروف هستند، دنبال شما در خانه راه می افتند، و روزانه به دنبال ماجراجویی در خانه هستند.

گربه سیامی

نژاد سیامی نژادی است که از تایلند وارد می شود. اندامی لاغر و دست و پای بلند و کشیده دارند. دارای پوزه مشکی و چشمان آبی به رنگ دریا دارند. این نژاد به دلیل موی کوتاه نیاز خاصی به رسیدگی ندارد و نژاد بسیار دانا و باهوشی می باشد. برای نگهداری گربه در آپارتمان، این نژاد نیز مناسب است.

گربه جاوه

گربه جاوه بسیار باهوش مهربان ، بازیگوش و آواز خوان هستند. این گربه ها برای اینکه شاد باشند احتیاج به محبت و توجه شما دارند اما با اینحال می توانند مدتی از روز را به تنهایی سر کنند. این گربه ها برای کسانی که برای اولین بار می خواهند از یک گربه سرپرستی کنند مناسب هستند.

نژاد های دیگری نیز وجود دارند که می توانید در آپارتمان از آن ها نگهداری کنید. اما به یاد داشته باشید برخی از گربه ها به قلمرو بزرگ نیاز دارند همچنین باید حتما در روز به گردش برده شوند. بنابراین اگر وقت آزاد و آپارتمان های بزرگی دارید می توانید از نژاد های دیگری نیز گربه خود را انتخاب کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.