غذا و تشویقی های گربه

مقدار کالری مناسب غذای گربه

مقدار کالری مناسب غذای گربه

مقدار کالری یکی ازمباحثی است که امروزه اکثر مردم تا حدودی از مفهوم و اهمیت آن در رژیم غذایی خود آگاه هستند. این نکته جالب است که بدانید کالری در رژیم غذایی حیوانات خانگی نیز بسیار حائز اهمیت است. یکی از مشکلات عدم آگاهی صاحبان و دیگری عدم ارائه برچسب کالری بر روی محصولات غذایی عرضه شده برای حیوانات است. در این مطلب شما را با مقدار کالری مناسب غذای گربه آشنا خواهیم کرد.

مشکلات چاقی در گربه ها:

اول باید توجه کنید که تغذیه بیش از حد گربه شما به رشد بهتر آن کمک نمی کند. طی تحقیقاتی که در سال 2013 در ایالات متحده انجام شد، 58 درصد از گربه های آمریکا اضافه وزن دارند و نکته مهم تر چاقی 28 درصدی آن ها است. چاقی گربه ها سبب مشکلاتی مانند طول عمر کوتاه تر، کیفیت کم زندگی و بیماری هایی مثل دیابت نوع 2 می شود. در واقع علاوه بر مشکلات بوجود آمده برای گربه، هزینه های شما نیز به طور چشمگیری اضافه می شود. برای جلوگیری از این مشکلات نیاز است که برنامه مناسب تغذیه گربه خود را بشناسید و لازمه این کار شناخت مقدار کالری مورد نیاز گربه در روز است.

مقدار کالری مناسب غذای گربه:

توجه به مرحله زندگی گربه:

عوامل مختلفی در تعیین مقدار کالری لازم برای گربه خانگی شما دخالت دارند. از مهم ترین این عوامل، نوع مرحله زندگی گربه است. برای مثال یک بچه گربه 4 پوندی که در سن رشد قرار دارد، به طور کلی به 275 کالری در روز نیاز دارد. دانستن این عدد در صورتی مهم تر نمایان می گردد که بگوییم یک گربه بالغ 10 تا 11 پوندی نیز تقریبا به همین مقدار نیاز دارد. البته اگر این گربه بالغ دارای اضافه وزن باشد، این مقدار به 180 کالری کاهش می یابد.

غذای مرطوب یا خشک:

غذاهای مرطوب که در حدود 70 درصد رطوبت دارند، نسبت به غذاهای خشک (رطوبت 10 درصد) کالری بسیار کمتری دارند. با توجه به شرایط باید مقدار این غذاها را در برنامه غذایی گربه تعدیل کرد. برای مثال اگر یک گربه اضافه وزن داشته باشد، می توانیم حجم بیشتری از غذای مرطوب را به آن بدهیم در حالی که کالری کمتری به بدن گربه می رسد.

جدول زیر نشان دهنده مقدار کالری مورد نیاز یک گربه عادی در وزن های مختلف است.

وزن (پوند) مقدار کیلوکالری لازم در روز در وزن هدف مقدار کیلوکالری لازم در روز برای کاهش وزن
5 155 116
7.5 210 158
10 261 196
12.5 309 232
15 354 236

شما می توانید برای تهیه غذای گربه خود از محصولات با کیفیت و متنوع بخش فروشگاه ما دیدن کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.