تجربه های من

مشکلات دستشویی رفتن لئو

مشکلات دستشویی رفتن

سلام به مخاطبای چیتا پت، مخصوصا دوستداران گربه ها. تا الان شده گربه شما با خرابکاریش براتون مشکل درست کنه؟ من میخوام از تجربه های خودم درباره مشکلات دستشویی رفتن لئو براتون بگم و بهتون بگم که چجوری میشه گربه ها رو برای دستشویی رفتن آموزش بدین. همچنین اینکه حواستون باشه با دستای خودتون گربه رو اسهال نکنید.

لئو خونه رو کثیف نکن!!!

اگه حیوون خونگی دارید، قطعا مشکل اصلیتون کثیف نشدن خونه هستش. دستشویی پت ها از مشکلات اصلیه. جالب اینه که ذاتا گربه ها فقط جایی که خاک باشه کارشونو انجام میدن و خودشونو نگه میدارن تا با حس بویایی بتونن خاک پیدا کنن. این غریزه گربه ها یکم مشکلات دستشویی رفتن لئو رو کم کرده بود. یه ظرف خاک مخصوص براش گذاشته بودم تا راحت به خاک دسترسی داشته باشه و خونه هم کثیف نشه.
حالا چالش این بود که لئو یاد بگیره اونجا مخصوص اونه. سعی کردم یجوری ظرف پر از خاک گربه رو بزارم که به جای خواب گربه نزدیک باشه و راحت تر پیداش کنه. اوایل باید کم کم خودتون ببرینش رو خاکی که براش گذاشتین و حتی ممکنه اطراف ظرف هم کثیف کنه ولی بعد چند بار دیگه می تونید کاملا خیالتون راحت باشه.

گربه هارو زیاد حموم نبرید

یکی از اشتباهات بد من این بود که یه مدت یاد گرفته بودم که زیاد لئو رو حموم می بردم. خبر نداشتم که حموم زیاد گربه ها رو اسهال می کنه و مشکلات دستشویی رفتن لئو تشدید شد. وقتی اسهال بود نمیتونست زیاد قانون ظرف خاکش رو رعایت کنه و باعث کثیفی میشد. حتی یه بار مهمون اومد خونه مون، خیلی هم لئو رو دوس داشتن. وقتی که گربه رو بغل کردن، لئو هم اسهال بود و هم یکم ترسیده بود. دیگه اینجوری شد که کل شب مهمونی خراب شد با خرابکاری لئو رو لباس خانوم محترمی که اومده بودن.

پس بیشتر توجه کنید و بدونید که برای گربه های خونگی که رفت و آمد زیادی هم به بیرون ندارن، یک بار حموم در طول یک ماه کاملا کافیه. بیشتر از این اذیت میشن و باعث مریضی هم میشه براشون.

من و لئو کلی ماجرا داریم منتظر بقیه تجربه های من باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.