سلامتی و بهداشت پرندگان

محیط مناسب برای طوطی کدام است؟

محیط مناسب برای طوطی

طوطی ها پرندگان باهوشی هستند که اکثرا از مناطق گرمسیری و مرطوب می آیند. اگر به طور طبیعی در مناطق مرطوب زندگی می کنید و طوطی دارید که خیالتان راحت باشد مشکلی ندارید. اما اگر منطقه زندگی شما مرطوب نیست پس این مطلب را برای ایجاد محیط مناسب برای طوطی خود را از دست ندهید.

محیط مناسب برای طوطی ها مرطوب است

همان طور که بیان کردیم طوطی ها در مناطق گرمسیری که سرشار از رطوبت  بوده و دارای آب و هوای شرجی است زندگی می کنند. بنابراین اگر می خواهید از یک طوطی در خانه نگهداری کنید باید محیط مناسب برای زندگی او را نیز تامین کنید. اگر این کار را نکنید باعث ایجاد افسردگی در آن ها خواهید شد. علائم افسردگی نیز قابل تشخیص است. وزن پرنده پایین می آید. کمتر فعالیت می کند، به خوراکی های مورد علاقه اش واکنش نشان نمی دهد و بدتر از همه بال های خود را تکه تکه کرده و می کند.

محیط مرطوب فراهم کنید

اما شما به سادگی می توانید محیطی مناسب برای طوطی خود فراهم کنید. اتاق مخصوصی را برای او در نظر بگیرد و دستگاه بخورد گرم در آن قرار دهید. سعی کنید بخار آب موجود در هوا را همواره در حد 55 درصد باقی بگذارید. با این حالت خواهید دید که طوطی شما شاد و پر انرژی شده و پر های او درخشان براق می شوند. علاوه براین نشانه های افسردگی در او از بین می رود.

کی به دامپزشک مراجعه کنیم؟

طوطی ها پرندگان باهوش و فوق العاده حساسی هستند. پس سعی کنید کوچکترین تغییراتی که در خلق و خوی او به وجود می آید را جدی بگیرید. بیشتر پرندگان در چند روز اول بیماری قابل درمان هستند اما به مرور اگر به آن ها توجه نشود دچار مشکلات جدی می شوند. پس اگر طوطی شما پر های خود را می کند و رفتاری هایی مانند افراد افسرده را از خود نشان می دهد حتما به یک دامپزشک یا متخصص پرندگان مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.