غذا و تشویقی های سگ

غذای مناسب سگ را چگونه انتخاب کنیم؟

غذای مناسب سگ

زمانی که صحبت از غذای مناسب سگ می شود، موارد زیادی را باید بررسی کنید. شما در مقابل سگی که به سرپرستی قبول کرده اید مسئول هستید. همین مورد سبب می شود که نهایت دقت را به خرج دهید تا مسائل مورد بحث تغذیه را جدی گرفته و هر آنچه که مورد نیاز سگتان است را برای حفظ سلامتی او تامین کنید. اما در این جا به 3 نکته اصلی در مورد غذای انتخابی شما می پردازیم. امیدواریم که راهنمایی خوبی برای شما باشد.

غذا متناسب با سن

بیشتر شرکت هایی که غذای سگ تولید می کنند با توجه به سن آن ها از مواد غذایی استفاده می کنند که برای این رده سنی مناسب است. بیشتر برند ها سعی می کنند مواد مغذی را در این غذا ها به کار برند که می تواند به رشد توله سگ ها کمک کند، استخوان سگ های جوان را مستحکم کند و همچنین برای سگ های مسن به راحتی هضم شود. به طور کلی 3 رده سنی برای سگ ها در نظر گرفته شده که باید غذای آن ها شامل موارد زیر باشد.

  • توله سگ ها(زیر 1 سال): این سن، سن رشد توله سگ ها است. توله سگ ها بسیار پر انرژی بوده و دارای بدنی حساس هستند. غذایی که انتخاب می کنید باید شامل پروتئین ها و روغن های مقوی باشد تا به رشد بهتر چشم ها، استخوان ها و هوش توله شما کمک کند.
  • سگ های بزرگسال(1 الی 7 سال): در این سن نیاز های روزمره سگ ها تغییر خواهد کرد. بنابراین باید غذایی را انتخاب کنید که ترکیبی از آنتی اکسیدان ها و اسید های چرب امگا 6 باشد. کیفت بالا و تعادل مناسب این مواد تقویتی، می تواند غذای مناسب سگ در این سن باشد.
  • سگ های مسن(بالای 7 سال): این سال ها را سال های طلایی زندگی سگ می نامند. در این سن و سال نیاز های سگ شما به مواد غذایی مانند فیتون ها و L-carnitine بالا می رود. پس حتما به تهیه غذا هایی بپردازید که حاوی این مواد هستند.

نیاز های تغذیه ای

تغذیه مناسب می تواند نقش زیادی در سلامت و افزایش طول عمر سگ شما داشته باشد. برخی از تولید کنندگان غذای مناسب سگ علاوه بر دقت در مورد سن و سال آن ها به نکاتی دیگر نیز توجه می کنند. در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

  • تغذیه برای شرایط خاص بهداشتی

مطمئن هستم که بیش از هر کس شما دوست دارید که سگ سالمی داشته باشید اما برخی از بیماری های مربوط به نژاد خاص سگ ها رایج است که می توانید با تغذیه و استفاده از غذای مناسب آن ها را کنترل کنید. می توانید با توجه به مشکلات کلیوی، مشکلات ادراری، مشکلات جسمانی، مشکلات کبدی و دیگر بیماری ها، غذای مناسب را انتخاب کنید.

  • تغذیه عادی که همه سگ ها نیاز دارند

شاید سگ شما چند پوند اضافه وزن پیدا کرده است، یا حتی یک توله سگ شاد و پر انرژی است که به غذا های مقوی و در عین حال سالم نیاز دارد. پس اولویت انتخاب غذا، تامین نیاز های سلامتی سگ شما خواهد بود. می توانید با توجه به مواردی همچون کنترل وزن، تامین انرژی و استخوان سازی، پوست و ناخون های سالم، قابل هضم بودن غذا و مراقبت از دهان و دندان، غذای سگ خود را انتخاب کنید.

گزینه های غذایی

غذا های مناسب سگ می تواند دارای اشکال مختلفی باشد. غذا هایی که با توجه به سن و وزن و نیاز های او تهیه شده است. می توانید وعده های هیجان انگیزی را برای سگ خود تهیه کنید تا او را خوشحال و پر انرژی نگهدارید.

  • غذا و تشویقی های خشک

یکی از غذا های مورد علاقه بیشتر سگ ها، غذا های خشک است. این غذا ها دارای اندازه ای کوچک هستند تا به راحتی در دهان سگ جای بگیرند. همچنین ترد بوده و مزه آن ها سبب می شود تا سگ شما نهایت لذت را از غذایش ببرد.

  • غذا های کنسرو شده

این غذا ها حالت آبکی دارند که می توانید هم به طور جداگانه و هم به عنوان ترکیبی با غذا های خشک از آن ها برای تغذیه سگ های خود استفاده کنید. می توانید انواع این غذا ها را انتخاب کنید که دارای عصاره های گوشت و سبزیجات است.

  • غذا های تشویقی

هر سگ خوبی مستحق دریافت پاداش است. پس چرا یک غذای تشویقی را انتخاب نکنید که هم مقوی است و هم انرژی لازم برای سگ شما را تامین می کند. غذا های تشویقی می توانند نقش زیادی در کنترل وزن و همچنین تامین انرژی سگ شما داشته باشد.

اگر می خواهید از برند های معتبری برای تغذیه سگ خود استفاده کنید ما به شما برند لوریتا، برند کاپر و برند نوتری پت را معرفی می کنیم. این برند ها ایرانی بوده و دارای استاندارد های جهانی برای تولید محصولات خود هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.