غذا و تشویقی های گربه

غذای مناسب برای گربه

غذای مناسب برای گربه

انتخاب غذای مناسب برای گربه ها کمی مشکل است. به خصوص این که برخی از گربه ها بد غذا نیز می باشند. اما به طور کلی یک تغذیه مناسب باید شامل مواد مغذی باشد که نیاز های گربه به مواد و ویتامین های مختلف را تامین کند. با ما همراه باشید تا شما را با ویژگی های انواع غذا هایی که می توانید استفاده کنید آشنا کنیم.

غذای مناسب برای گربه با توجه به سن

سن فاکتور مهمی در انتخاب غذای مورد نیاز گربه خواهد بود. هر گربه با توجه به سنی که در آن قرار دارد نیاز های مختلفی را نیز تجربه می کند. انواع ویتامین ها و مواد معدنی و مواد مغذی که در غذای یک گربه یک ماهه وجود دارد، با مواد موجود در غذای یک گربه یک ساله کاملا متفاوت است. از این رو این را در نظر داشته باشید که غذای مناسب برای گربه را باید با توجه به سن و سال او انتخاب کنید.

گربه شما چقدر تحرک دارد؟

میزان تحرک گربه یک ملاک خوب برای انتخاب تغذیه مناسب او خواهد بود. برخی از نژاد های گربه ذاتا شلوغ و پر جنب و جوش هستند. برای مثال گربه های اسکاتیش گربه هایی پر شر و شوری هستند که کالری زیادی را در طول روز مصرف می کنند. همین کالری سوزی بالا نشان دهنده این مورد است که گربه شما به کالری زیادی نیاز دارد. در همان حال گربه های پرشین گربه هایی هستند که کم تحرک هستند. در نتیجه مواد غذایی که این گربه ها مصرف می کنند باید کمتر از گربه های اسکاتیش باشند.

بدون شک اهمیت تغذیه بر کسی پوشیده نیست. بنابراین این را در نظر داشته باشید که باید حتما از دامپزشک گربه خود بخواهید که با توجه به سن، وزن و مواد مغذی که گربه نیاز دارد، به او غذا دهید. در غیر این صورت می توانید با تغذیه اشتباه جان گربه خود را به خطر بیندازید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.