انواع نژاد سگ

سگ های کوچک آپارتمانی

سگ های کوچک آپارتمانی

زندگی آپارتمان نشینی یکی از مشکلاتی است که برخی را از قبول حیوانات خانگی می ترساند. اما در بین حیوانات خانگی به خصوص سگ ها نژاد مختلف سگ هایی وجود دارد که می توانید با توجه به اندازه کوچکی که دارند، آن ها را در آپارتمان ها نیز نگهداری کنید. در این مطلب شما را با سگ های کوچک آپارتمانی آشنا می کنیم که محبوبیت زیادی دارند.

CHIHUAHUA

سگ های کوچک آپارتمانی

یکی از بامزه ترین سگ ها در نژاد های کوچک است. این سگ با سری بزرگ و قیافه ای ریز با نمک دیده می شود و بسیاری از ثروتمندان به آن بسیار علاقه دارند. این سگ نسبت به صاحب خود بسیار وفا دار بوده و در مواقع لوزم سعی می کند از او محافظت کند. این سگ مکزیکی وزنی معادل 2 الی 3 کیلوگرم دارد.

BICHON FRISE

سگ های کوچک آپارتمانی

نام این نژاد در فرانسوی به معنای دامن فرفری است. این نام کاملا با موهای فرفری این نژاد همخوانی دارد. سگ ریزه میزه کوچکی که عاشق شیطنت بوده و بسیار پر انرژی است. همچنین مهربان بوده و تربیت آن نیز بسیار راحت است. در مورد اجتماعی بودن هم با انسان ها و حتی سایر حیوانات نیز به خوبی کنار می آید. این سگ وزنی از 4.5 تا 9 کیلوگرم دارد.

BRUSSELS GRIFFON

این نژاد یکی از سگ های کوچک آپارتمانی است که دارای هوش سرشاری است. خلاقیت ذهنی از خود نشان داده و به صاحب خود بسیار علاقه مند هستند. این نژاد به راحتی تربیت می شود. همچنین وزن آن ها به زحمت به 3 کیلوگرم خواهد رسید.

BOSTON TERRIER

BOSTON TERRIER

این نژاد جزو سگ هایی است که عاشق جویدن است. هرچیزی که سر راهش باشد را درست مثل یک تکه آدامس می جود. وزن 9 الی 11 کیلوگرمی این سگ، آن را برای زندگی در آپارتمان های بسیار کوچک نیز مناسب کرده است. می توانید آن را تربیت کرده و به دوست وفادار و دوست داشتنی خود تبدیل کنید. البته برایش اسباب بازی بخرید که به جای جویدن وسایل خانه آن را بجود!

FRENCH BULLDOG

بولداگ فرانسوی یکی از باهوش ترین سگ هایی است که وزن آن از 9 تا 13 کیلوگرم متغیر است. این سگ ها به وفاداری و اجتماعی بودن معروف هستند. آن ها از خانواده Mastiff ها بوده و با بولداگ های انگلیسی و آمریکایی خویشاوندی نزدیکی دارند. این سگ ها با محبت زیاد رام و دوست داشتنی می شوند.

PAPILLON

نام این سگ در فرانسوی به معنای پروانه ا ست. اگر به گوش های آن ها دقت کنید، در حین دویدن شبیه به پروانه های کرک دار و پشمالویی است که با مو های صاف و لخت پوشانده شده اند. این سگ ها بشدت اجتماعی و بازیگوش بوده و با توجه به وزن 3 کیلوگرمی خود برای زندگی در محیط های آپارتمانی بسیار مناسب هستند.

شما به سگ های کوچک آپارتمانی علاقه دارید؟ اگر در خانه یکی از این سگ ها و یا دیگر نژاد های آن را نگهداری می کنید تجربیات خود را با پن لاین در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.