سلامت و بهداشت گربه

سکسکه در گربه هم وجود دارد؟

سکسکه در گربه

سکسکه یکی از واکنش های طبیعی بدن است که در طول عمر بار ها برای ما پیش می اید. اما شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، سکسکه در گربه هم به وجود می آید. علل مختلفی می توانند سبب به وجود آمدن این حالت شوند. اما در هر حال به خودی خود این موضوع کاملا عادی است مگر این که بیش از 24 ساعت از سکسکه بی وقفه گربه شما گذشته باشد. در این صورت باید فورا به دامپزشک مراجعه کنید. در ادامه دلایل احتمالی سکسکه را در گربه های شما بررسی می کنیم.

گربه شما تند تند غذا می خورد

گربه های کوچک به خصوص اگر زیاد شیطنت داشته باشند، به سرعت غذا می خوردند. دوست دارند تا هرچه زودتر غذای خود را تمام کرده و به ادامه بازی خود بپردازند. همین امر سبب می شود که گربه ها معمولا بعد از غذا خوردن دچار سکسکه شوند. راه حل این موضوع این است که یا در ظرف گربه خود کمتر از حالت معمول غذا بریزید و یا این که درون ظرف او یک توپ اسباب بازی قرار دهید. گربه برای رسیدن به غذا تند تند توپ را کنار میزند و این طوری از سرعت غذا خوردنش کاسته می شود.

اضطراب و جدایی

گربه ها نیز مانند انسان ها دچار اضطراب ناشی از جدایی می شوند. اگر صاحب گربه و یا فردی که گربه به او علاقه دارد به تازگی دیگر برای گربه وقت نمی گذارد و یا او را ترک کرده باشد، طی چند روز شما شاهد سکسکه در گربه خواهید بود. سعی کنید گربه را سرگرم کرده و وقت بیشتری را برای او بگذارید تا بتواند با این مشکل کنار بیاید.

سکسکه مزمن خطرناک است

تا این جا همه چیز عادی به نظر می رسد و ظاهرا می توانید مشکل را بدون نیاز به کمک رفع کنید. اما به یاد داشته باشید که اگر به طور مزمن گربه شما سکسکه می کند باید فورا او را نزد دامپزشک ببرید. این سکسکه های مزمن ممکن است ناشی از بیماری های خطرناک تومور، بیماری‌های اندام‌های بدن یا حتی مشکلات اعصاب باشد. اگر گربه شما پیر شده و دچار این نوع سکسکه شده اقدامات لازم جهت رفتن به دامپزشکی را انجام دهید.

شما چه تجربیاتی از علل سکسکه در گربه ها را دارید؟ راه حلی برای حل این مشکل در نظر دارید؟ آن را با چیتا پت در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.