اگر تصمیم گرفته اید که یک پرنده را به عنوان حیوان خانگی نگهدارید پس لازم است چیز های زیادی در مورد آن ها بدانید. حفظ سلامتی و بهداشت پرندگان از این جهت مهم است که ما با آن ها بیماری های مشترکی داریم. اگر در خانه نوزاد یا فرد مسن دارید بیش از همیشه به سلامتی پرنده خود اهمیت دهید.

مشکلات زیادی از جمله پر ریزی، آنفولانزای پرندگان و حتی افسردگی می تواند به سبب عدم رعایت بهداشت و یا نکات نگهداری، به راحتی پرنده شما را بیمار کند. پس قدم اول برای مراقبت از این حیوانات این است که ابتدا نکات بهداشتی و سلامتی آن ها را بیاموزید. سپس در مورد بیماری های مخصوص به نژاد آن تحقیق کرده و به فکر پیدا کردن یک دامپزشک خوب نیز باشید.

اگر فکر می کنید پرندگان مانند سگ و گربه به دامپزشک و معاینات پزشکی نیازی ندارند، اشتباه می کنید. زیرا پرندگان نیز باید در بازه های زمانی مرتبطی نزد دامپزشک برده شده و از او بخواهید در مورد نکاتی همچون نحوه حمام، میزان غذا و لیست غذا های مناسب پرنده، شما را راهنمایی کند.

سلامتی و بهداشت پرندگان می تواند امر مهمی باشد که هم برای خود پرنده و هم برای ما و اطرافیانمان بسیار مهم است. به خصوص پرندگانی مانند طوطی ها و عروس هلندی ها نیاز به تربیت داشته و این خود بخشی از پروسه حفظ سلامت این پرندگان است.

پت لاین به عنوان متخصص در امور حیوانات خانگی به شما یاد می دهد برای پرندگان خود به چه چیز هایی نیاز دارید و چه نکاتی را باید رعایت کنید.

محیط مناسب برای طوطی

محیط مناسب برای طوطی کدام است؟

محیط مناسب برای طوطی کدام است؟
یکی از سوال هایی که بسیار پرسیده می شود این است که محیط مناسب برای طوطی ها چه محیطی است؟ محیط مرطوب 55 درصدی پیشنهاد ما است. آن را در خانه درست کنید.

ادامه مطلب