تغذیه خزندگان

رژیم غذایی مناسب برای لاکپشت ها (نباید ها)

رژیم غذایی مناسب برای لاکپشت ها

لاکپشت ها از جمله خزندگانی هستند که این روز ها به عنوان یک حیوان خانگی از آن ها نگهداری می شود. لاکپشت ها موجودات بی آزار و آرامی هستند و تغذیه آن ها بسیار راحت است. اما رژیم غذایی مناسب برای لاکپشت ها را باید رعایت کنید تا حیوانی شاد، سالم و قوی داشته باشید. در ادامه شما را با برنامه غذایی که برای آن ها مناسب است بیشتر آشنا می کنیم.

لاک پشت ها همه چیز خوار هستند

لاک پشت‌ها همانند اغلب خزندگان همه‌ چیز خوار می باشند و هم به غذا های با منشأ پروتئینی همانند غذا های گوشتی و هم به غذا هایی با منشأ گیاهی نیازمند هستند. البته بچه لاک پشت‌ ها نیاز بیشتری به غذاهای گوشتی برای رشد خود خواهند داشت. غذای لاک پشت دوزیست در طبیعت و هنگامی که به‌صورت آزاد زندگی می‌ کند از انواع ماهی‌ ها، حشرات و گیاهان می باشد.

غذای لاک پشت دوزیست که در منزل نگهداری می‌ شوند می‌تواند شامل غذا های طبیعی و غذا های آماده موجود در بازار که به این منظور عرضه می گردند باشد. پیشنهاد ما استفاده هم‌زمان این نوع غذا ها برای لاک پشت است تا تمامی نیاز غذایی جانور تأمین شود.

نکات مهم در رژیم غذایی مناسب برای لاکپشت ها

هرچند که گفتیم لاکپشت ها همه چیز خوار هستند، اما برخی از غذا ها برای آن ها ضرر داشته و می تواند سبب آسب به آن ها شود. رعایت نکات تغذیه ای زیر به شما در داشتن یک لاکپشت سالم کمک می کند.

  • از دادن سبزی‌ هایی نظیر ریواس، کلم بروکلی، کلم، کرفس، قارچ، جعفری و اسفناج خود داری کنید. این سبزی ها سبب دفع کلسیم در لاک پشت می شود.
  • از دادن غذا هایی مانند گوشت گاو (پخته و یا خام)، ماهی قرمز، خرچنگ، نان، غذای گربه و یا سگ و نیز پوست تخم‌مرغ به‌ عنوان غذای لاک پشت خود داری کنید.
  • پسماند های غذایی را دور ریخته و دوباره به لاک پشت ندهید. پسماند ها سبب بیماری می شوند.

در نهایت لاک پشت شما ممکن است از خوردن غذا های تکراری خسته شود. پس سعی کنید تنوع غذایی را در برنامه تغذیه اش بگنجانید. علاوه بر این موارد به یاد داشته باشید که لازم نیست تنها دو الی سه وعده حجیم برای لاک پشت خود در نظر بگیرید. وعده های متنوع و کوچک او را شادتر خواهد کرد.

اگر در مورد لاک پشت ها و امور تغذیه ای آن ها سوالی دارید می توانید در زیر این مطلب با ما در میان بگذارید. می توانید تجربه های خود را نیز با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.