پرندگان موجوداتی دوست داشتنی هستند که از دیرباز به سبب صدای خوب و یا علاقه شخصی در خانه ها نگهداری میشدند. مهمترین بخش نگهداری از پرندگان بحث تغذیه ای آن ها است. در فصول مختلف سال پرندگان مختلف نیاز های متفاوتی دارند.

پرندگان شکاری و پرندگان خانگی دو نوع پر طرفدار از پرندگانی هستند که می توانید درخانه نگهداری کنید. پرندگانی مانند طوطی، عروس هلندی، کاسکو، مرغ مینا، قمری و بلبل پرندگانی هستند که بیشتر در خانه ها مشاهده می شوند. اما برخی دیگر به پرندگان شکاری همچون جغد و عقاب علاقه داشته و در خانه از آن ها نگهداری می کنند.

سلیقه غذایی و نیاز هایی که پرندگان دارند آنقدر متفاوت است که نمی توانید برای تغذیه پرندگان یک نسخه بپیچید. پس قبل از این که یک بخواهید در خانه یک پرنده نگهداری کنید به تغذیه او دقت کنید. این که باید مواد غذایی او شامل چه مواردی باشد و این که آیا پرنده اگر گوشت خوار است، مرده خوار نیز هست یا علاقه به شکار کردن دارد. با درنظر گرفتن تمام این موارد می توانید پرنده مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

شاید به طور کلی شناخت کافی از پرندگان و غذایی که باید بخورند نداشته باشید. نگران نباشید.  ما در پت لاین می خواهیم امکانی را فراهم کنیم که شما بتوانید نیاز های تغذیه ای پرنده خود را شناسایی کرده و به راحتی آن ها را تامین کنید. در ضمن می توانید تجربیات خود را با دیگران در اشتراک گذاشته و از اشتباهات و یا راه کار های دیگران درس بگیرید.