غذا و تشویقی های سگ

تغذیه سگ در زمستان چطور است؟

تغذیه سگ در زمستان

یکی از دغدغه هایی که صاحبان سگ ها با آن رو به رو هستند تغذیه درست سگ ها است. در فصول مختلف سگ ها به غذا های مختلفی نیاز دارند. اما به نظر شما چرا تغذیه سگ در زمستان تا این حد مهم به نظر می رسد؟ خب ما در این مطلب برای شما توضیح می دهیم که چرا باید به این نکته دقت زیادی داشته باشید.

تغذیه سگ در زمستان دستخوش تغییراتی است

سگ ها حیوانات وحشی بوده اند همین امر در ژنتیک های آن ها تاثیراتی بر جای گذاشته است. یکی از این تغییرات ژنتیکی داشتن ژنی است به نام اکتیو. این ژن مسئول بررسی روز ها و نور خورشید است. روز هایی که نور خورشید طولانی تر می تابد، سگ به تغذیه بیشتر علاقه نشان داده و فعالیت های خود را با نور روز تطبیق خواهد داد. همچنین در زمستان که نور خورشید کمتر می تابد، این ژن به سگ فرمان می دهد که از میزان فعالیت خود بکاهد. این کاهش فعالیت به معنای کاهش سوخت و ساز خواهد بود. همین امر سبب می شود که تغذیه سگ ها در طول پاییز و زمستان دستخوش تغییراتی شود.

سردی هوا نیز تاثیر گذار خواهد بود

با سرد شدن هوا تمایل ما به بیرون رفتن کاهش می یاد. همین سبب می شود که کمتر سگ خود را نیز به بیرون ببریم. این کمتر بیرون رفتن می تواند باعث تجمع چربی و در نتیجه اضافه وزن در سگ ها شود. بنابراین باید بیش از پیش به مسائل تغذیه ای سگتان دقت کنید. این را نیز در نظر داشته باشید که بدن سگ ها به طوری طراحی شده که برای کاهش سرما و جلوگیری از لرز در زیر لایه های پوست خود چربی های بیشتری ذخیره کنند. این خود می تواند دلیل دیگری برای توجه بیشتر به تغذیه این حیوانات در در فصول سرد سال باشد.

از دامپزشک کمک بخواهید

ما به عنوان صاحب سگ شاید اطلاعات دقیقی از میزان کالری مورد نیاز سگمان در طول پاییز و زمستان نداشته باشیم. پس باید به یک دامپزشک مراجعه کرده و از او بخواهیم تا با توجه به سن، نژاد و همچنین میزان فعالیت سگمان برنامه ای غذایی  مخصوص او بچیند تا در طول زمستان و پاییز کالری سگ را به طوری تنظیم کنیم که دچار تجمع چربی و همچنین اضافه وزن نشود. به یاد داشته باشید اگر چند سگ در خانه دارید این برنامه برای همه آن ها مناسب نبوده و هر سگ به برنامه مخصوص به خود نیاز دارد.

نظر شما در مورد تغذیه سگ ها در زمستان چیست؟ فکر می کنید چه غذاهایی برای سگ شما مناسب است؟ خوشحال می شویم تجربیات خود را چیتا پت در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.