در گذشته بیشتر سگ ها و گربه ها بوند که به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می شدند. اما این روز ها سلیقه ها عوض شده و علاقه به خزندگان برای نگهداری در خانه ها بالا رفته است. به طوری که خزندگانی مانند مار، ایگوانا، مارمولک و لاکپشت جزو حیوانات خانگی محبوبی هستند در خانه ها نگهداری می شوند. بیشتر خزندگان موجوداتی آرام و مطیع بوده و به نسبت سگ ها، گربه ها و پرندگان درسر های کمتری برای صاحبان خود ایجاد می کنند. اما نکته تغذیه خزندگان است. برخی از آن ها گوشت خوار بوده و باید غذا هایی در اختیار آن ها قرار گیرد که نیاز های بدنشان را تامین کند.

خزندگانی که از خانواده مارمولک ها هستند بیشتر به حشرات علاقه دارند. در مقابل خزنده هایی مانند لاکپشت به گیاه خواری علاقه داشته و بیشتر از گیاهانی مانند کاهو و برگ گیاهان تازه تغذیه می کنند. در مورد تغذیه این حیوانات باید از ترکیبات غذایی استفاه کنید که سرشار از ویتامین ها باشند. همچنین به یاد داشته باشید خزنده ای مانند ایگوانا با وجود داشتن دندان غذا ها را نجویده می بلغد پس لازم است آن ها را خرد کنید.

این نشان می دهد که شما علاوه بر تغذیه خزندگان به عادات غذایی آن ها نیز دقت کرده و سعی کنید از غذایی هایی استفاده کنید که در عین مقوی بودن سالم بوده و مناسب با حیوان خانگی شما باشند. پت لاین در این راه همراه شما بوده و به شما کمک می کند تا عادات غذایی خزنده خود را شناحته و همچنین غذای مناسب را برای او انتخاب کنید.

تغذیه ایگوانا

تغذیه ایگوانا شامل چه مواردی است

تغذیه ایگوانا شامل چه مواردی است
ایگوانا ها یکی از خزندگان محبوبند که می توانید از آن ها در خانه مراقبت کنید. اما تغذیه ایگوانا ها باید به دقت انجام شود. نکات مهم تغذیه ای در چیتا پت.

ادامه مطلب

رژیم غذایی مناسب برای لاکپشت ها

رژیم غذایی مناسب برای لاکپشت ها (نباید ها)

رژیم غذایی مناسب برای لاکپشت ها (نباید ها)
لاک پشت های خانگی از جمله حیوانات دوست داشتنی هستند. رژیم غذایی مناسب برای لاکپشت ها و رعایت آن به داشتن لاک پشتی شاد و سالم بسیار کمک می کند.

ادامه مطلب