تغذیه خزندگان

تغذیه آفتاب پرست و همه چیز در مورد آن

تغذیه آفتاب پرست

آفتاب پرست ها نوعی از خزندگان هستند که با استفاده از تغییر رنگ بدن خود، به شکل محیط در می آیند. این خزنده ها آرام و کم تحرک بوده و بیشتر از سکون و گرما لذت می برند. در این مطلب در مورد تغذیه آفتاب پرست و برنامه غذایی مناسب برای او با شما صحبت خواهیم کرد.

برنامه غذایی منظم مهیا کنید

غذا دادن به آفتاب پرست شما در اوایل روز می تواند به آنها کمک کند تا غذا خود را به طور مناسب هضم کنند. یک برنامه خوب و منسجم برای غذا دادن به آفتاب پرست خود داشته باشید که با ساعات کاری شما تداخل نداشته باشد . به یاد داشته باشید، باید چند ساعت قبل از خوردن آفتاب پرست، حشرات را بشویید. شما ممکن است تغذیه آفتاب پرست را همراه با برنامه غذایی خود یکسان کنید. در طول روز زمان هایی را داشته باشید تا مطمئن شوید که آفتاب پرست شما غذا خورده باشد.

پرورش حشرات برای تغذیه آفتاب پرست

بیشتر کسانی که دارای آفتاب پرست هستند می دانند که آن ها به حشرات بسیار علاقه مند هستند. اگرچه دیده شده که آن ها برگ و گیاه نیز می خورند اما ترجیح آن ها بیشتر حشرات خواهند بود. بنابراین یکی از به صرفه ترین روش برای تغذیه این جانور پرورش حشرات به صورت دستی است. می توانید حشرات مورد علاقه خزنده را پرورش داده و به محیط زندگی او انتقال دهید.

شکار دستی حشرات

بهار و تابستان بهترین فصل برای شکار حشرات برای تغذیه آفتاب پرست شما است. هیچ چیز اندازه ملخ تازه و یا حشرات دیگر آفتاب پرست شما را به وجد نمی آورد. پس می توانید در طول روز های بهار و تابستان به شکار انواع حشرات از جمله ملخ، جیرجیرک، مگس، عنکبوت و دیگر حشرات بپردازید. می توانید این غذا ها را برای آفتاب پرست خود در محل زندگیش قرار دهید.

در تغذیه آفتاب پرست مراقب باشید که چندین حشره را با هم درون محل زندگی او قرار ندهید. بعضی از حشرات مهاجم بوده و ممکن است خود را در جایی قایم کرده و شب آفتاب پرست شما را نیش بزنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.