بهداشت و مراقب از خزندگان

تراریوم برای خزندگان

تراریوم برای خزندگان

زمانی که تصمیم می گیرید از یک خزنده مراقبت کنید، باید محل زندگی مناسبی برای او نیز فراهم کنید. یکی از محیط های مناسب برای نگهداری از خزندگان، استفاده از تراریوم است. تراریوم برای خزندگان همان خانه است. در ادامه شما را بیشتر با تراریوم آشنا کرده و درست کردن آن را در خانه نیز به شما آموزش می دهیم.

تراریوم برای خزندگان باید چطور باشد؟

اولین نکته برای تهیه یک تراریوم توجه به نوع خزنده است. قبل از تهیه خانه برای حیوان خانگی خود باید به اندازه او و عادات های رفتاریش دقت کنید. برخی از خزندگان مانند مارمولک ها و ایگوانا ها به قلمرو بزرگی نیاز دارند. همچنین شما باید درون تراریوم چیز هایی برای راحتی خزنده خود قرار دهید. درختچه ها، شاخه های درخت، ظرف غذا و همین طور گرم کننده محیط و هر چیز دیگری که زندگی را برای خزنده شما شبیه به محیط وحش می کند.

چطور در خانه تراریوم بسازیم

اگرچه تمامی فروشگاه هایی که خزندگان و غذای آن ها را می فروشند محیط زندگی آن ها را نیز دارند، اما شاید دوست داشته باشید خودتان یکی در خانه درست کنید. برای تهیه آن لازم است موارد زیر را تهیه کنید.

  • شیشه قطور
  • چسب آکواریم
  • وسایل تزئینی

با توجه به شرایط و محیطی که خزنده شما نیاز دارد، شیشه هایی تهیه کنید که تقریبا قطور هستند. به 4 شیشه نیاز دارید که آن را به شکل مستطیل در آورید. یکی از شیشه ها را باید به عنوان سر تراریوم در نظر بگیرید. باید به صورت دایره ای بخشی را ببرید. همچنین محلی برای خارج و داخل کردن خزنده نیز نیاز دارید. با چسب آکواریوم شیشه را خوب به هم چسبانده و 48 ساعت صبر کنید تا خوب شیشه ها به هم بچسبند. تراریوم شما آماده است. می توانید تزئینات جانبی را به میل خود انجام دهید.

می توانید پایه چوبی نیر برای تراریوم درست کنید، درون آن را تزئین کرده و محیط جالبی برای خزنده خود درست کنید. فقط قبل از درست کردن آن نمونه های آماده را بررسی کنید تا با یک تراریوم استاندار مخصوص خزنده خود آشنا شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.