تجربه های من

تاثیر مرغ مینا روی زندگی خانواده

تاثیر مرغ مینا روی زندگی

سلام به همه دوستان. من یه روانشناسم و قصد دارم بعضی از مطالب علمی رو با تجربه های خودم ترکیب کنم و اطلاعات خوبی رو با همدیگه کسب کنیم. قبل از هرچیزی باید بگم که من پرنده خونگی داشتم و تاثیر مرغ مینا روی زندگی خانواده رو بررسی کردم. البته باید توجه کرد که همه حرفای من اثبات علمی ندارن و بعضی از اون ها فقط تجربه شخصیه. به نظرتون شما هم می تونید از حیوانات خونگی خودتون بهره بیشتری از سرگرمی ببرید؟

تاثیر مرغ مینا روی زندگی خانواده

مرغ مینا یه پرنده شاد و پر انرژیه که می تونه یه نشاط خیلی خوبی به زندگی روزانه شما بده. گاهی میتونه حس یه گردش کامل تو دل طبیعت رو تقدیم کنه. صدای آواز و مراحل مختلف زندگی باعث میشه خانواده شما با صحنه های جدیدی روبرو بشن و خیلی راحت از یکنواختی و روزمرگی شدید جدا بشن.
مرغ مینای من باعث شده بود که ساعت بدنم تنظیم بشه و هر بار با صدای آواز اون بیدار میشدم و بعد یه مدت حس میکردم چقدر از پرخوابی دور شدم و انرژی بیشتری در روز دارم. یا اینکه موقع مشکلاتم شاید یک ساعت روبروی قفس نگاه میکردم و با فکر بازتری به راه حل ها می رسیدم.

کاهش استرس زندگی:

این روزها پت تراپی یکی از مطالب جذاب علمی است که توصیه می کنم سایت خوب چیتا پت در بخش مجله به اون بپردازن. طی این تحقیقات کاهش استرس روزانه در کنار حیوانات خانگی پذیرفته شده و یکی از متد درمان در کشورهای پیشرفته استفاده از همین حیوانات معصوم هستش. به واقع من خودم این راحتی و ریلکسی رو تجربه کردم و میشه گفت یجورایی تخلیه روح میشدم.

مرغ مینا و بچه ها:

شاید مهم ترین تاثیر مرغ مینا روی زندگی خانواده به بچه های ما مربوط می شد. به خانواده های تک فرزند توصیه میشه که حتما از حیوان خانگی استفاده کنند تا بعضی از خلاء های زندگی کودک پُر بشه. مثلا توسعه ارتباطات، اعتماد به نفس بیشتر، اجتماع پذیری و تعامل از تاثیرات مثبت روی کودکانه. حتی وجود یک پت دوست داشتنی باعث افزایش کیفیت زندگی سالمندان هم میشه.

حتی برای آموزش راحت تر بعضی مفاهیم میشه از پت استفاده کرد. مثلا عشق ورزی و مهربانی در رفتار پرنده ها با هم یا تعامل بزرگترها با حیوانات راحت تر برای بچه نهادینه میشه. یا مفهوم مرگ با از دست دادن حیوان خانگی به راحتی توجیه میشه.

اینا فقط بخش کوچکی از تاثیرات پت روی زندگی بود و این اثرات با حضور حیواناتی که تعامل بیشتری با انسان دارن، قطعا بیشتر می شه.

چیتا پت به محصولات سایت یه نگاه انداختم، کرم خشک پرندگان خیلی جالب بود من همیشه برای تهیه بعضی غذاها مشکل داشتم، کارتون عالیه.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.