خزندگان به عنوان حیوانات خانگی نیاز به ایجاد شرایط مناسب برای زندگی دارند. قبل از خرید هر کدام از خزندگان باید به فکر تهیه مکان مناسبی برای زندگی او باشید. اما بعد از تهیه مکان، بهداشت و مراقب از خزندگان اهمیت بالایی دارد.

خزندگانی مانند مارمولک ها، لاک پشت ها و ایگوانا ها از جمله خزندگان محبوبی هستند که می توانید از آن ها مراقبت کنید. اما تنها بخش مراقبت به غذا دادن محدود نمی شود. بلکه رعایت نکات بهداشتی بسیار مهم است. از این رو باید در مورد جانور خود قبل از قبول سرپرستی به خوبی تحقیق کنید. باتوجه به شرایط و نیاز های خزنده از او مراقبت کرده و نکات بهداشتی را برای او رعایت کنید.

برای نمونه ایگوانا ها و مارمولک ها بسیار حساس هستند. بیشتر برای مراقبت از آن ها از تراریوم استفاده می شود. تراریوم ها محفظه های شیشه ای هستند که متناسب با محیط زندگی خزنده شما طراحی شده اند.

برای رعایت بهداشت و مراقب از خزندگان باید تراریوم را به خوبی بشوید و ضد عفونی کنید. همچنین همواره آب تمیز را در داخل محیط قرار دهید. قبل و بعد از دست زدن به خزنده باید دست های خود را با آب و صابون بشوید. گل ها و گیاهان سمی را ابدا در محیط زندگی خزندگان قرار ندهید و سعی کنید محیطی با گرما و تهویه مناسب برای خزنده به خصوص ایگوانا ها فراهم کنید. بیشتر خزندگان از استرس بالا رنج می برند. ایجاد محیط بهداشتی و تمیز از این فشار روحی می کاهد.

آفتاب پرست و شرایط نگهداری آن

آفتاب پرست و شرایط نگهداری آن در خانه

آفتاب پرست و شرایط نگهداری آن در خانه
آفتاب پرست و شرایط نگهداری آن در خانه موضوع بسیار مهمی است که قبل از قبول سرپرستی آن ها باید به آن دقت کنید. اما چطور؟ ما به شما می گوییم.

ادامه مطلب