سگ ها جزو حیوانات اجتماعی هستند که صد ها سال است همراه و یاور ما هستند. اگر کمی دقت کنیم انواع نژاد سگ را مشاهده می کنیم. این تفاوت ها و تنوع در میان این حیوان به سبب اجتماعی بودن آن است. همچنین انسان از آن ها برای کار های مختلف از جمله نگبهان گله بودن و یا یک حیوان خانگی استفاده کرده است.

انواع مختلف آن ها می توانند با یک دیگر آمیزش داشته و نژاد های جدید را خلق کنند. این حیوانات با توجه به خلق خو و محل زندگی که دارند برای انواع کار ها مناسب هستند. برای مثال می توانید از آن ها برای مراقبت از گله استفاده کنید. می توانید به عنوان پرستار بچه از آن ها کمک بگیرید و حتی افرادی نابینا و ناشنوا از انواع سگ های تربیت شده به عنوان راهنما و یاری دهنده خود استفاده می کنند.

انواع نژاد سگ شامل محدوده وسیعی است. سگ های نگهبان، سگ های گله و سگ های خانگی جزو محبوب ترین هایی هستند که بیشتر مورد توجه انسان ها قرار می گیرند. هر کدام از قاره ها نیز نژاد مخصوص به خود را دارند. حتی تنوع در بین این حیوان آنقدر زیاد است که در مناطق مختلف یک کشور نیز از یک نژاد رنگ ها و اندازه های مختلف وجود دارد. برای نمونه یکی از متنوع ترین نژاد ها نژاد تازی است که در بیشتر کشور ها وجود دارد اما با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه زندگی رفتار ها و شکل ظاهری متفاوتی از خود نشان می دهند.

اگر به دنبال شناخت بیشتر انواع نژاد های سگ ها هستید می توانید پت لاین را دنبال کنید.

باهوش ترین نژاد سگ ها

باهوش ترین نژادهای سگ کدامند؟ (بخش 1)

باهوش ترین نژادها سگ کدامند؟ (بخش 1)
همیشه انسان ها تمایل داشته اند که حیوانات خانگی باهوشی داشته باشند تا ارتباط آن ها قوی تر شود. این مطلب به شما می گوید که باهوش ترین نژادهای سگ کدامند.

ادامه مطلب