غذا و تشویقی های سگ

انواع تشویقی های موجود برای سگ ها

انواع تشویقی های موجود برای سگ ها

اگر از طرفداران یا نگهدارندگان سگ ها هستید، قطعا با تشویقی سگ آشنا می باشید. تشویقی ها انواع مختلفی دارند و برای کاربردهای مختلفی ساخته می شوند. قبلا در مطلب تشویقی سگ چیست به طور کامل در مورد ماهیت و معرفی تشویقی صحبت کرده ایم. اما باید بدانیم که رژیم غذایی سگ ما چگونه است و ما با توجه به محتوای انرژی، نوع غذاهای رژیم و ویژگی های بدنی سگ تشویقی مناسب را تهیه کنیم. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مطلب کمی در مورد این مواد غذایی و انواع تشویقی های موجود برای سگ ها بحث کنیم.

مقدار تشویقی در روز چقدر باشد؟

قبلا در مورد زمان ها مناسب ارائه مکملهای تشویقی صحبت کرده ایم. اما سوال این است که تشویقی مد نظر باید چه حجمی از رژیم غذایی را به خود اختصاص بدهد. در اینجا یک اصل ساده وجود دارد که بیان می کند، تشویقی برای سگ ها باید فقط 10 درصد حجم یا کالری غذای روزانه سگ ها را تشکیل بدهد. توجه کنید که ارائه تشویقی به طوری نباشد که غذای اصلی را تحت تاثیر قرار بدهد.

انواع تشویقی های موجود برای سگ ها:

تشویقی هایی که در بازار وجود دارند، کاربردهای مختلفی دارند. برخی از آن ها را در زیر معرفی می کنیم؛

  • تشویقی استخوانی: این تشویقی ها به شکل استخوان هستند و تا حدودی برای جویدن سخت می باشند. شکل استخوان اشتهای سگ را جلب می کند و محتویات آن سلامت استخوان و دندان را تامین می کند. همچنین سخت بودن تکه ها نیز به سلامت دندان کمک می کند.
  • تشویقی ویتامینه: برخی از تشویقی ها به صورت مولتی ویتامین تولید می شوند و برای سگ هایی که از کمبود مواد ویتامینی و معدنی رنج می برند، مناسب است. این تشویقی ها به تقویت سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کند.
  • تشویقی های رژیمی: این تشویقی ها علاوه بر کاربرد در جلسات آموزشی و تکمیل رژیم غذایی به تعدیل وزن بدن سگ ها کمک می کند و اجازه نمی دهد که سگ دچار چاقی و اضافه وزن نشوند.

تشویقی های بسیار متنوع تری از جمله تشویقی های گیاهی، نرم، جویدنی و… وجود دارند که توصیه می کنیم حتما نمونه های آن ها را ببینید. برای این کار می توانید به محصولات غذا و تشویقی سگ در چیتا پت مراجعه کنید و تشویقی های متنوعی را در آن جا ببینید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.