نژاد های گربه

انتخاب گربه مناسب با توجه به شرایط شما

انتخاب گربه مناسب

ورود یک بچه گربه بازیگوش به زندگیتان، می تواند دنیای شما را دگرگون کند. یکی از شیرین ترین حیوانات خانگی بدون شک گربه ها هستند. پس اگر به دنبال انتخاب گربه مناسب با توجه به شرایط خود هستید ما چند راه کار برای شما داریم.

انتخاب گربه مناسب: گربه یا بچه گربه

یکی از مسائلی که به عنوان یک خریدار گربه برای شما پیش می آید این است که گربه بخرید یا بچه گربه. هرچند که این موضوع کاملا بستگی به روحیات شما دارد اما بدون شک سر و کله زدن با گربه های بزرگتر و بالغ مشکل به نظر می رسد. بچه گربه ها به راحتی تربیت شده و بیشتر می توانید آن ها را با خانواده سازگار کنید. اما داشتن یک گربه بالغ نیز خالی از لطف نخواهد بود.

یک بچه گربه یا دو بچه گربه؟

اگر تصمیم گرفته اید که گربه داشته باشید و بچه باشند، داشتن دو بچه گربه بهتر از یکی خواهد بود. از این نظر که بچه گربه ها به تنهایی حوصله اشان سر می رود. همچنین دوست دارند شیطنت داشته باشند. اگرچه داشتن دو بچه گربه هزینه های شما را بالا می برد اما داشتن دو تا بچه گربه از همان ابتدا از آن ها دوستان خوبی می سازد و این دوستی آن ها را از تنهای در خواهد آورد. اگر مجبورید گربه ها برای مدت طولانی تنها بگذارید نگران نباشید زیرا آن ها با هم تا خستگی زیاد بازی می کنند.

چه گربه ای با چه شخصیتی دوست دارید؟

اگرچه حتی میان گربه هایی که از یک نژاد هستند، تفاوت خلق‌و‌خو وجود دارد، در کل می توان گفت که هر نژاد ویژگی خاصی را با خود حمل می کند. برای مثال اگر گربه ای می خواهید که وارد بغل شما شود یا روی پاهایتان دراز بکشد، انتخاب یک گربه پارسی (Persian) یا گربه برمس (Burmese) انتخاب مناسب تری خواهد بود تا گربه ای با نژاد  آبسینیان (Abyssinian).

ویژگی های رفتاری بسیاری هستند که شما هنگام انتخاب حیوان خانگی خود باید به آن ها توجه کنید، بعضی نژاد ها رفتار بهتری با بچه‌های کوچک دارند و بعضی با حیوانات خانگی دیگر بهتر کنار می آیند. برخی ترجیح می دهند تنها گربه آن خانه باشند و تعدادی از نژاد ها نیاز به همدمی از جنس خود دارند.

درست کردن لیستی از انتظارات خود و تطابق آن‌ها با نژادهای مختلف به شما امکان انتخاب همدمی مناسب را می دهد که تا سالیان متوالی زندگی شما را متحول خواهد کرد. پس اول لیست خود را تهیه کنید سپس به سمت انتخاب گربه مناسب برای دوستی خود بروید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.