تجربه های من

اشتباهات من در نگهداری سگم

اشتباهات من در نگهداری سگم

سلام بچه ها وقت بخیر.
امروز نشستم و شروع کردم به نوشتن یکی دوتا از کارایی که انجام دادم و به ضرر سگم تموم شد. اشتباهات من در نگهداری سگم باعث شد که قبل از اینکه هر تصمیمی بگیرم، کامل تحقیق کنم.

اصن چرا سگ؟

من کلا خیلی دوس داشتم که یه حیوون خونگی برا خودم داشته باشم و باهاش سرگرم بشم. هرچی فکر کردم دیدم هیچی از سگ بهتر نیس. یه رفیق با مرام و وفادار که هر وقت لازم داشته باشی کنارت حاضره. برا همین بیشتر از همه داشتن یه سگ حس منو تامین میکرد.

چیتا پت و سگ من:

به شدت دوس داشتم سگم تربیت بشه و به حرفام گوش بده. حس خیلی خوبی داشت برام، ولی موفق نمیشدم. مقاله های چیتا پت رو که خوندم با غذا و تشویقی سگ آشنا شدم و اونو از فروشگاه خریدم. بعد طبق راهنمایی ها که جلو رفتم و از سیستم پاداش استفاده کردم، کم کم سگم حرفامو می فهمید و به دستوراتم گوش می داد. راستی تنوع غذاهای فروشگاه خیلی خوبه و راحت میشه رژیم غذایی رو از یکنواختی درآورد.

اشتباهات من در نگهداری سگم:

من یه مدت خیلی زیاد به سگم غذا میدادم و وقت کافی هم برای ورزش و بازی براش نمیذاشتم. کاملا چاق شده بود و خودشم دیگه مث سابق تحرک نداشت. وقتی بردمش دامپزشک از مشکلات و بیماری هاش گفت و از اینکه چقد بد ازش نگهداری کردم. حس بدی داشتم وقتی فهمیدم همه این چیزا تقصیر منه. از دامپزشک رژیم غذایی گرفتم و فعالیت های خاصی رو براش تدارک دیدم. بعد یه مدت کم کم به وزن قبلی برگشت و تونستیم از بیماری هاش دورش کنیم.

یکی دیگه از اشتباهاتم این بود که یه بار به هوای اینکه سگم آموزش دیده، بدون قلاده همینجوری بردمش بیرون. ولی میخوام بهتون بگم سگ یه غریزه دفاع و تهاجم داره اگه احساس خطر کنه ممکنه درنده بشه و این ذات سگه. همون یه باری که من بدون قلاده این کارو انجام دادم، نزدیک بود گرون برام تموم شه و به یه نفر آسیب برسونه. پس هیچ وقت از قلاده غافل نشید.

ایشالا بعدا تجربه های بیشتری رو براتون میفرستم رفقای چیتا پتی.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.