آموزش و تربیت سگ

آموزش دست دادن به سگ

آموزش دست دادن به سگ

یکی از جالب ترین کار هایی که شاید از سگ های دیگر دیده و دلتان بخواهد به سگ خودتان نیز یاد دهید، دست دادن سگ است. این آموزش ساده بوده و تنها به صبر و حوصله شما نیاز دارد. با چیتا پت همراه شوید تا در چند قدم ساده آموزش دست دادن به سگ را به شما بیاموزیم.

مرحله اول: نشاندن سگتان

در مرحله اول باید به سگ خود فرمان دهید که سر جای خود بنشیند. برای این کار باید قبلا آموزش دیده باشد. اگر سگ شما هنوز نمی داند چطور بنشیند پس این آموزش را متوقف کرده و به او ابتدا نشستن را بیاموزید.

مرحله دو: استفاده از خوراکی برای تشویق

شما باید در یک مشت خود خوراکی و یا تشویقی مورد علاقه سگتان را در دست خود قرار دهید و مشتتان را ببندید تا سگ نتواند آن را از دستتان خارج کند.

مرحله سوم: استفاده از فرمان دست بده

در این مرحله باید از فرمان دست بده استفاده کنید. دستی که خوراکی را در آن قرار داده اید را زیر بینی سگتان قرار دهید. با این کار شما توجه او را به خوراکی ها جلب می کنید. بعد از این که مطمئن شدید توجه سگ به شما جلب شده است به او فرمان دهید که دست بدهد. برای این کار تنها کافی است بدون داد زدن و یا بدون این که بخواهید اخم کرده باشید به او به سادگی بگویید که دست بده این کار را چند بار تکرار کنید تا متوجه منظور شما شود.

مرحله چهارم: بگذارید صاحب خوراکی شود

صبر کنید تا سگتان برای بیرون آوردن خوراکی از درون دستتان شروع به کلنجار رفتن با مشت بسته تان کند. در این موقع معمولا سگ‌ها ابتدا اطراف را بو می‌کشند و زمانی که این کار نتیجه ‌ای نمی‌دهد شروع به پنجه کشیدن به دستتان می‌کند.

مرحله پنجم: تشویقش کنید

زمانی که سگ‌تان شروع به لمس دست‌ شما با پنجه‌اش کرد، به او “خوب بود” بگویید و اجازه دهید خوراکی را بخورد.

در آخر شما باید صبور باشید و سعی کنید که در فواصل مشخصی در روز و نهایتا در 10 دقیقه این آموزش را تکرار کنید تا کامل برای سگ شما جا بیفتد که چطور می تواند با شما دست بدهد.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “آموزش دست دادن به سگ

  1. هانیه معصوم پرست گفت:

    خیلی جالب بود این مطلبتون من خودم با اینحال که تازه یه سگ گرفتم خیلی از این مطالبو نمیدونستم واقعا ممنون از مطالب مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.